Płyty indukcyjne

Kuchnia jest sercem każdego domu. To w niej dzieją się kulinarne czary. Kuchnia w pierwszej kolejności powinna być funkcjonalna i wygodna. Wyjątkowo praktyczna przestrzeń, będzie idealna, jeśli jej wizualna część spełni Wasze oczekiwania. Wybierz system kuchenny dopasowany do Twoich oczekiwań i przestrzeni.

Zainspiruj się nami

Zainspiruj się nami

Płyty indukcyjne to popularny rodzaj kuchenek elektrycznych. Wykorzystują pole elektromagnetyczne do ogrzewania naczynia, w którym znajduje się podgrzewany produkt czy potrawa.

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli płyty indukcyjne nie nagrzewają samej powierzchni, a jedynie naczynie, które znajduje się na powierzchni. Z punktu widzenia wygody codziennego użytkowania jest to bardzo ważna cecha, pozwalająca na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas przygotowywania potraw. W naszej ofercie dostępne są najlepsze płyty indukcyjne, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Czytaj więcej…

Najlepsze płyty indukcyjne i sposób ich działania

Nowoczesne płyty indukcyjne składają się z metalowej płyty pokrytej ceramiczną warstwą, która spełnia funkcję izolatora termicznego. Pod tą warstwą znajduje się cewka generująca pole elektromagnetyczne. Gdy naczynie ze specjalnym ferromagnetycznym dnem zostanie postawione na płycie indukcyjnej, pole elektromagnetyczne generowane przez cewkę przenika przez naczynie. Tym samym powstaje prąd elektryczny, który później przekształca się w ciepło. W ten sposób naczynie wraz z jego zawartością nagrzewają się bardzo szybko i równomiernie.

Oprócz wyboru egzemplarza w odpowiedniej cenie konieczne jest więc także skompletowanie  zestawu naczyń przeznaczonych na indukcję. Jedynie takie przedmioty będą współgrać z wymaganiami technicznymi płyty indukcyjnej.

Dlaczego warto wybierać płyty indukcyjne?

Wśród największych zalet płyt indukcyjnych widnieją ich szybkość i precyzja w nagrzewaniu, której nie da się osiągnąć poprzez wykorzystywanie tradycyjnych kuchenek. Dzięki temu, że ciepło wytwarzane jest bezpośrednio w naczyniu, do zagotowania wody czy ugotowania potrawy potrzeba znacznie krótszego czasu w porównaniu do palnikowych odpowiedników.

Co więcej, pracę płyty można łatwo kontrolować, a zmiana temperatury następuje natychmiast, bez zbędnego oczekiwania. Jest to jeden z głównych powodów, dla którego to rozwiązanie cieszy się tak wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych z zakupu użytkowników. Korzystając z płyt indukcyjnych, można przygotować praktycznie każdą potrawę z zamierzonym skutkiem.

Rozwiązanie przyszłości – najlepsze płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne są bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ powierzchnia nie nagrzewa się (robi to jedynie samo naczynie), co zapobiega przywieraniu jedzenia do powierzchni. Chcąc usunąć powstałe na drodze użytkowania zabrudzenia, wystarczy przetrzeć kuchenkę wilgotną szmatką.

Znajdziesz u nas wszystkie najlepsze sprzęty elektroniczne (to są produkty elektrotechniczne) dostępne na rynku, takich marek jak Franke, De Dietrich.